Cafe Maria już działa. Jest sernik według przepisu wybitnej artystki
fot. Radio BIELSKO
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Cafe Maria już działa. Jest sernik według przepisu wybitnej artystki

Krótkim koncertem w wykonaniu Romana Frankla (z udziałem Iwony Loranc), syna p. Marii Koterbskiej, zainaugurowano funkcjonowanie Cafe Maria. Kawiarenka znajduje się na I piętrze Bielskiego Centrum Kultury.Stylizowany na lata `60 neon, długie, kolorowe kotary i kącik pamięci znanej bielszczanki. Tak w skrócie można opisać Cafe Maria, które stworzono w Bielskim Centrum Kultury. Prace nad realizacją pomysłu na kawiarenkę trwały od dwóch lat. Dzisiaj mogliśmy zobaczyć efekt końcowy

Najważniejszym punktem Cafe Maria jest kącik pamięci o p. Marii Koterbskiej. Znajdziemy tutaj m.in. fotel, na którym przesiadywała artystka czytając książki oraz stolik. Przedmioty przekazał syn artystki. - Od kiedy w ogóle sięgam pamięcią, to ten fotel zawsze stał w środkowym pokoju. Już kilka razy tapicerka była wymieniana. Przez ostatnie lata mama codziennie siedziała w tym fotelu i godzinami czytała - opowiadał nam Roman Frankl. POSŁUCHAJ.

W menu Cafe Maria jest sernik z malinami upieczony według przepisu artystki. W niedługim czasie rozszerzyć się może o tort orzechowy, czyli kolejny wyrób cukierniczy, w którego wypieku specjalizowała się p. Maria. Poza tym przeróżnego rodzaju kawy. 

- Kawiarenka na razie otwarta będzie 2 godziny przed spektaklami, ale również po. Zapraszamy państwa na spędzenie tutaj czasu. Nie tylko koncert i do domu. Warto usiąść, porozmawiać z przyjaciółmi, pobyć po prostu w tym miejscu i poczuć jego nową energię - mówiła Małgorzata Chełchowska, dyrektorka BCK. 

Prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski, dziś w trakcie otwarcia Cafe Maria zapowiedział, że w przyszłym roku - na 100-lecie urodzin wybitnej bielszczanki - stanie rzeźba p. Marii Koterbskiej (wykona ją Lidia Sztwiertnia). 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: