Budynek przejdzie metamorfozęMagdalena StokłosaMagdalena Stokłosa

Budynek przejdzie metamorfozę

3,5 miliona zł na modernizację noclegowni i schroniska dla bezdomnych w Cieszynie.Dzięki ogromnemu, prawie 2-milionowemu wsparciu z Banku Gospodarstwa Krajowego, możliwe, że prace ruszą już w tym roku. Noclegownia przy ul. Błogockiej 30 przejdzie prawdziwą metamorfozę. Część budynku socjalnego zostanie wyburzona, pojawi się nowy układ wewnętrzny. Sale będą kilkuosobowe, odświeżone i w najwyższym standardzie.

- Udzielenie schronienia, posiłku i ubrania jest obowiązkiem gminy, mówi Helena Smolarz, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Cieszynie. Cieszyński MOPS przeprowadził analizę probloemu bezdomności. Okazało się, że potrzebujących schronienia jest więcej niż miejsc. Posłuchajcie!

Oprócz nowych miejsc noclegowych, powstanie także pierwsze w mieście mieszkanie chronione. Osoby, które będą wychodzić z bezdomności, będą mogły z niego skorzystać, by przy wsparciu pracownika socjalnego, doradcy zawodowego, psychologa czy terapeuty nauczyć prawidłowego funkcjonowania i prowadzenia budżetu domowego.

Noclegownia i schronisko dla bezdomnych mają być gotowe do 2020 roku.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: