Budowa z przeszkodami. Od ponad roku żyją w błocieJoanna WieczorekJoanna Wieczorek

Budowa z przeszkodami. Od ponad roku żyją w błocie

Problemy mniejsze i większe przy budowie kanalizacji w gminie Wilkowice.Inwestycję w kanalizację chwalą, ale są wściekli na to, jak długo droga jest rozkopana. Mieszkający przy ul. Kościelnej w Bystrej mają dość. Od ponad roku brodzą w błocie. 

- Końcem roku 2017 zerwano nawierzchnię i rozpoczęto prace. Te prace trwały 2-3 miesiące i wtedy mieliśmy cierpliwość. W gminie zapewniano nas, że to będzie trwało kilka miesięcy i zostanie przywrócony stan nawierzchni [...]. Błoto mamy takie, że jak dzieci chodzą do szkoły, to musimy je podwozić na przystanek. Gdy się idzie w kaloszach, to buty zostają - opowiada mieszkanka gminy, której dom zlokalizowany jest przy ul. Kościelnej w Bystrej. Posłuchaj.

Został wysypany tłuczeń, ale gdy zaczęło padać, było jeszcze gorzej. Część mieszkańców planuje złożyć pozew w tej sprawie. Wójt zadeklarował wczoraj, że do końca kwietnia problem na ul. Kościelnej zostanie rozwiązany. 

Inwestycja w kanalizację w Wilkowicach trwa. Rozłożona została na kilka lat. To największe zadanie w historii gminy. Koszt to ponad 110 mln złotych.

Przygód z budową kanalizacji było więcej, tak jak w Mesznej.

- W związku z dość głębokimi wykopami w czasie realizacji kanalizacji, pojawił nam się problem z wodą w okolicach szkoły [...]. Ilości wody jakie się tam gromadzą, powodują absolutną potrzebę budowy nowego kolektora - opowiada Janusz Zemanek, wójt gminy. Posłuchaj.

W ostatnich dniach odbywały się spotkania informacyjne w sprawie budowy sieci kanalizacji. Na bieżąco postęp prac i przewidywane utrudnienia można śledzić na facebookowym profilu: kanalizacja Wilkowice.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: