Bielsko-Biała: w planach więcej niż jeden punkt szczepień masowych
fot. Pixabay na licencji CC0
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Bielsko-Biała: w planach więcej niż jeden punkt szczepień masowych

Dwa a nawet trzy punkty szczepień masowych mogą powstać na terenie stolicy Podbeskidzia.Wiele wskazuje na to, że w Bielsku-Białej powstanie więcej niż jeden punkt szczepień masowych. Trwają rozmowy z niepublicznym podmiotem medycznym (rozmowy prowadzone są od dwóch tygodni), który miałby taki punkt zorganizować w szkole przy ul. Filarowej. Planowane jest, by w tym miejscu dziennie osiągnąć poziom co najmniej 200 szczepień. Przypomnijmy, w piątek poinformowano o tym, że sale konferencyjne w Hali pod Dębowcem zostaną zaadaptowane na potrzeby punktu szczepień, który dziennie będzie mógł obsłużyć minimum pół tysiąca osób. Posłuchaj.

- Trwa rekrutacja osób do obsługi administracyjnej, bo to nie tylko personel medyczny jest potrzebny, ale potrzebne są osoby, które zapewnią obsługę infolinii, i które zapewnią obsługę rejestracji na miejscu [...]. Rekrutacja prowadzona jest na bazie naszych urzędników, którzy pracują w ratuszu, ale też podległych jednostek takich jak jednostki kultury, sięgamy też do jednostek sportu - mówił Adam Ruśniak, zastępca prezydenta miasta. 

Pytanie na ile tworzona baza zostanie wykorzystana, bo to uzależnione jest od dostaw szczepionek. Dziś do Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego miała dotrzeć partia 150 szczepionek - i tyle osób na szczepienie zapisano - a dotarło zaledwie 30.

Nad lokalizacjami dla punktów szczepień masowych myśli także pow. bielski. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że padły propozycje rejonu dworca PKS w Bielsku-Białej i targowiska w Kozach.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: