Bielsko-Biała: w czwartek debata prezydencka
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Bielsko-Biała: w czwartek debata prezydencka

To będzie debata jakiej w historii Bielska-Białej jeszcze nie było.Największe redakcje w stolicy Podbeskidzia łączą siły, by przeprowadzić debatę prezydencką przed niedzielnymi wyborami: 7 kandydatów, 6 bloków tematycznych i minutowa wolna wypowiedź, którą będzie można podsumować debatę. 

Debata odbędzie się w czwartek (04.04) o godz. 16.00 w auli Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego (termin i godzina zostały ustalone w porozumieniu ze sztabami wszystkich kandydatów). Debata odbędzie się bez udziału publiczności, mieszkańcy będą mieli możliwość śledzenia wydarzenia na żywo, poprzez transmisję internetową na facebookowym profilu naszej stacji oraz w mediach społecznościowych redakcji: www.bielsko.biala.pl, Beskidzkiej TV, www.beskidzka24.pl, www.bielsko.info oraz bielsko.tv. 
 
Kandydaci na urząd prezydenta Bielska-Białej będą odpowiadać na pytania w sześciu blokach tematycznych:
 
- mieszkalnictwo i mienie komunalne,
- drogownictwo i komunikacja publiczna,
- gospodarka odpadami,
- edukacja i szkolnictwo wyższe,
- zagospodarowanie przestrzenne i ochrona środowiska,
- społeczeństwo obywatelskie.
 
Kandydaci znają tylko ogólną tematykę, w której dziennikarze zadadzą im szczegółowe pytanie. Na odpowiedź będzie 90 sekund. Debatę podsumuje tzw. czas wolny; minuta dla każdej z kandydatek i kandydatów na swobodną wypowiedź. Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: