Bielski zawodnik powołany do reprezentacji Polski!
Magda FritzMagda Fritz

Bielski zawodnik powołany do reprezentacji Polski!

Treningi rozpoczął niedawno, nigdy wcześniej zawodowo nie grał w piłkę nożną. Wpadł w oko trenerowi reprezentacji Polski!

Mariusz Krzempek, zawodnik Kuloodpornych Bielsko-Biała otrzymał powołanie do reprezentacji Polski w piłce nożnej osób po amputacjach!
Bielska drużyna Amp Futbolu tworzona jest od początku roku. Obecnie kadra liczy 8 zawodników, ale nabór prowadzony jest cały czas. 25-letni Mariusz Krzempek po raz pierwszy pojawił się na zajęciach Kuloodpornych 2 miesiące temu, gdy bielszczanie trenowali wspólnie z piłkarzami ekstraklasowego TS Podbeskidzie. "Od początku było widać ogromne zaangażowanie Mariusza, który wkłada w futbol całe swoje serce"- mówi fizjoterapeuta Daniel Kawka, który buduje zespół w Bielsku-Białej. Posłuchajcie. 

Mariusz Krzempek pochodzi z Czechowic- Dziedzic, nogę stracił w wyniku nieszczęśliwego wypadku kolejowego 5 lat temu. Nigdy wcześniej nie grał zawodowo w piłkę nożną. O Amp Futbolu pierwszy raz usłyszał rok temu, ale żeby spróbować tej dyscypliny musiałby jechać aż do Warszawy. "O tym, że w Bielsku-Białej tworzona jest taka drużyna dowiedziałem się z ogłoszenia w zakładzie ortopedycznym, w którym załatwiałem akurat nową protezę"- mówi zawodnik. Dodaje, że powołanie do reprezentacji Polski było dla niego dużym szokiem. Nie zamierza jednak jechać na "wycieczkę". "To zgrupowanie, to dla mnie życiowa szansa"- mówi Mariusz. Zgrupowanie kadry odbędzie się na początku lipca. Polacy budują zespół, który powalczy na mistrzostwach świata w Amp Futbolu w przyszłym roku.
Już za tydzień Kuloodporni Bielsko-Biała zagrają w stolicy sparing z zespołem Lampart Warszawa. W kraju jest obecnie 5 drużyn osób po jednostronnej amputacji kończyn. Co ciekawe, w warszawskim klubie trenują aż 2 panie! To dyscyplina otwarta, bez względu na płeć.
foto: Kuloodporni Bielsko-Biała/Fb

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: