Bezpieczniejsze pływanieMagda FritzMagda Fritz

Bezpieczniejsze pływanie

Na krytym basenie w Kozach jest bezpieczniej, ciszej i ładniej. I od jakiegoś czasu w wakacje tłoczniej. Na basenie w Centrum Sportowo- Widowiskowym w Kozach  wymieniono część wentylacji, konkretnie rur nad lustrem wody. Kąpielisko było nieczynne przez pierwsze 2 tygodnie lipca.
"Centrum powstało w 1998 r. Zachodziła obawa, że kiedyś w końcu spadną te rury na głowę... To była główna przyczyna remontu. Poza tym, ta wentylacja strasznie głośno pracowała, teraz po wymianie jest cicho na basenie"- mówi Janusz Barcik, dyrektor koziańskiego centrum. Inwestycja kosztowała ok. 30 tys. zł. "To był pierwszy etap. Drugi, zaplanowany na przyszły rok,  obejmuje wymianę rur wchodzących w stacje klimatyzacji"- dodaje Barcik.
Władze gminy Kozy chcą przyciągnąć na basen mieszkańców. Już drugi rok z rzędu obowiązują niższe promocyjne ceny. "Jest to najtańsza forma relaksu, popołudniami ludzie przychodzą na basen całymi rodzinami"- mówi wójt gminy Kozy, Krzysztof Fiałkowski. Dzieci, młodzież i seniorzy, którzy ukończyli 65 lat płacą za godzinę pływania 1 zł, dorośli- 3 zł. To propozycja dla mieszkańców Kóz, dzieci muszą mieć przy sobie legitymację szkolną.
Centrum Sportowo- Widowiskowe w Kozach powstało 15 lat temu.

Posłuchaj audycji:Zobacz inne wiadomości tego autora: