Bez powodu, pobili chłopaka w parku. Zatrzymano pięć osób
Pixabay
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Bez powodu, pobili chłopaka w parku. Zatrzymano pięć osób

Nawet 12 lat w więzieniu może spędzić pięciu mieszkańców powiatu żywieckiego, którzy pobili i okradli przypadkowo napotkaną osobę.
Kilka dni temu tuż po 19 dyżurny komendy policji otrzymał zgłoszenie o pobiciu w żywieckim parku. Policjanci, którzy zjawili się na miejscu ustalili w rozmowie z pokrzywdzonym, że grupa pięciu osób oprócz pobicia dokonała kradzieży plecaka z osobistymi rzeczami, kurtki i telefonu.
Z rysopisem zapoznano policjantów z wydziału prewencji. Dwaj z nich wracając po godz. 22.00 do domu, zauważyli w centrum Żywca trzech mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisom. Zostali zatrzymani a resztę załatwił policyjny patrol, który przewiózł całą trójkę do aresztu. Byli to mieszkańcy Żywca w wieku od 20 do 24 lat a wkrótce dołączyła do nich pozostała dwójka, która brała udział w przestępstwie. Zatrzymani dokonali kradzieży na kwotę 2,5 tys. zł i usłyszeli zarzut rozboju.
Skradzione rzeczy odzyskano a sąd postanowił objąć ich policyjnym dozorem. Minimalna kara, jaka im grozi, to trzy lata więzienia.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: