Będzie zaostrzenie protestu?!Magda FritzMagda Fritz

Będzie zaostrzenie protestu?!

Pracownicy bielskiego "psychiatryka" od dawna walczą o wyższe zarobki. Skarżą się także na pracę w trudnych warunkach.„Pracownicy szpitala dostaną podwyżkę, trwa dogadywanie się stron od kiedy ma ona być wypłacana”- mówił na naszej antenie Andrzej Płonka, starosta powiatu bielskiego o proteście w szpitalu psychiatrycznym.

Ludzie chcą zarabiać o 150 zł więcej; narzekają na przepełnione sale chorych, brak podstawowego sprzętu medycznego i niewystarczającą liczbę personelu. W tym tygodniu wyszli z transparentami na ulicę. Starostwo powiatowe jest organem prowadzącym dla tej placówki. Jak mówi starosta Andrzej Płonka, nadzieją dla bielskiego psychiatryka jest tzw. pilotaż, proponowany przez ministerstwo zdrowia. Posłuchajcie. 

Bielski szpital może dostać o ok. 1 mln zł więcej na realizację usług medycznych, niż dotychczas. Mają się w tym znaleźć także środki na podwyżki dla personelu. Starosta przypomina, że placówka jest remontowana i zmienia swoje oblicze. W ostatnim czasie wydano na to 5 mln zł.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: