Będzie bal?
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Będzie bal?

Koronawirus sprawił, że uczniowie chodzą do swoich szkół „w kratkę”. W tym tygodniu lekcje w szkołach odbywały się, a w placówkach branżowych i technicznych przeprowadzano także egzaminy zawodowe. Nie wiadomo jednak czy maturzyści pójdą na studniówki!Mieli zarezerwowane wizyty u fryzjera i już przygotowywali się do zabawy. Jednak z powodu koronawirusa studniówka uczniów czechowickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w tym miesiącu nie odbyła się. Jej termin został przesunięty na luty. 
- Rok jak jest każdy widzi.(...) W ubiegłym roku studniówki nie było i to wiadomo było od samego początku roku, był głęboki lockdown. W tym roku maturzyści mieli zaplanowaną studniówkę 7 stycznia – opowiada dyrektor LO Jan Bieroński. Jak dodaje, jej termin trzeba było przesunąć. Posłuchaj
 
 A jak sytuacja wygląda w innych szkołach? 28 stycznia na studniówkę, zgodnie z planem, wybierają się uczniowie największej szkoły powiatu bielskiego czyli Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach. Także końcem stycznia planowana jest studniówka przez rodziców V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej. To jednak plany, na których realizację będzie miała decydujący wpływ sytuacja pandemiczna.
 
Maturzyści Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie na studniówkę wybierają się 22 stycznia. Uczniowie i rodzice mają nadzieję, że się odbędzie, przedmaturalny bal jest już „zamówiony” w lokalu.
- Prosimy uczniów, by zachowywali się bezpiecznie i kto jeszcze może się zaszczepić, żeby się zaszczepił. Obawiamy się, że jeśli teraz, przy nauce stacjonarnej, ktoś z maturzystów miałby koronawirusa i klasa musiałaby pójść na kwarantannę, to niestety studniówka wówczas się nie odbędzie – zaznacza dyrektor skoczowskiej placówki Tatiana Urbańska-Gruca. Posłuchaj
 
Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie podkreśla, że jeżeli studniówka zostanie zorganizowana, to zgodnie z wytycznymi ministerstwa edukacji.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: