Będą wykonywać testy na obecność koronawirusa!
fot.:pixabay.com
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Będą wykonywać testy na obecność koronawirusa!

Aparaturę i zestawy testów, które służą do wykonywania badań na obecność koronawirusa zamówiło cieszyńskie starostwo.Sprzęt, który chce kupić samorząd trafi do Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Został zamówiony w jednej z podwarszawskich firm. Kosztuje ponad 400 tys. zł. W jaki sposób samorządowcy sfinansują jego zakup? W budżecie środków na ten cel, co oczywiste, nie przewidziano, a najbliższa sesja rady powiatu zostanie odroczona.

Starosta cieszyński przekonuje, że sposób się znajdzie. Liczy na to, że obrady będzie można, dzięki zmianie przepisów, przeprowadzić zdalnie. Najważniejsze co możemy teraz zrobić, to zadbać o zdrowie mieszkańców - podkreśla Mieczysław Szczurek. Posłuchaj

Sprzęt do wykonywania testów na obecność koronawirusa ma dotrzeć do Cieszyna na początku kwietnia.

Tymczasem nadal na wyniki testów czeka zespół medyczny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Przypomnijmy, SOR został zamknięty po tym, jak okazało się, że dwóch jego pracowników jest zakażonych koronawirusem. We wtorek odsunięta od pracy została cała ekipa współpracująca z zakażonymi.

Od dziś Szpital Śląski w Cieszynie przyjmuje już pacjentów zgłaszających się osobiście. Zespoły Ratownictwa Medycznego nadal są jednak kierowane do pobliskich ośrodków. "Robimy co w naszej mocy, ale pracujemy w ograniczonym składzie, dlatego bardzo prosimy Państwa o wyrozumiałość" - apeluje w komunikacie dyrekcja szpitala.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: