Agresja. Trzeba diagnozować. Trzeba leczyćJoanna WieczorekJoanna Wieczorek

Agresja. Trzeba diagnozować. Trzeba leczyć

W Bielsku-Białej odbyła się V Podbeskidzka Konferencja Medyczna. Tematem głównym była agresja analizowana zarówno pod kątem medycznym jak i społecznym.Z agresją stykamy się powoli wszędzie. Budzi się już u małych dzieci, które są bombardowane bodźcami. Nieleczona i nieobjęta terapią może skutkować tragicznymi sytuacjami. Do siedziby Beskidzkiej Izby Lekarskiej przyjechali wybitni naukowcy, których praca skupia się na badaniach nad problemem agresji u dzieci i dorosłych. 

- Pobudzenie, agresja, nietypowe zachowania w podeszłym wieku wymagają diagnozy - mówi prof. dr hab. n. med. Przemysław Bieńkowski, jeden z prelegentów V Podbeskidzkiej Konferencji Medycznej. Specjalista i naukowiec wskazuje dodatkowo na to, że nie powinniśmy się bać sięgać po pomoc lekarza psychiatry.

- W żadnym wypadku nie powinna to być diagnoza stawiana przez rodzinę - dodał w rozmowie z nami prof. Bieńkowski. Posłuchaj.

Dlaczego właśnie taki temat konferencji? Jak mówiła nam organizatorka lek. med. Jolanta Klemens, takie "zapotrzebowanie" tematyczne zgłaszali uczestnicy wcześniejszych edycji. - My widzimy jak ten problem [agresji - red.] narasta - dodaje lekarz psychiatrii. 

W trakcie wydarzenia odbywała się sprzedaż cegiełek. Dochód zasili konto stacjonarnego hospicjum w Bielsku-Białej.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: