Zakodowane mecze polskich siatkarzy
Magda FritzMagda Fritz

Zakodowane mecze polskich siatkarzy

Polscy siatkarze, w drugim meczu na mistrzostwach świata pokonali Australię 3:0. Niestety, tego spotkania nie było w ogólnodostępnej telewizji.Kolejne spotkania Polaków, tak jak każdy inny mecz mundialu można zobaczyć tylko na kanałach zakodowanych. Stowarzyszenie Kibiców BBTS Bielsko-Biała ogląda mecze w jednym z bielskich lokali, gdzie utworzyli strefę kibica. "Chcieliśmy stworzyć strefę kibica dużo wcześniej. Trochę zaskoczyła nas sprawa, że mundial jest płatny, bo wyszło to w ostatniej chwili"- mówi Adam Włodarczyk, prezes stowarzyszenia. Ewa Dobrocińska, właścicielka Analog Cafe mówi, że gdyby nie stowarzyszenie kibiców, które pomogło w znalezieniu sponsorów, strefy kibica nie byłoby. Chętnych na spotkania polskich siatkarzy jest tak dużo, że obowiązują rezerwacje. "Musieliśmy wykupić płatną licencję. Jak okazało się, są to niemałe pieniądze liczone od powierzchni lokalu. Nie byliśmy w stanie w ciągu tygodnia, dwóch tygodni wyłożyć takich pieniędzy. Rozpoczęła się więc gonitwa za poszukiwaniem sponsorów"- mówi właścicielka lokalu. Potrzebny był jeszcze projektor i duży ekran, żeby można było pokazywać mundial. "W tym przypadku nie liczymy na zyski. To jest wielkie święto siatkówki, które powinno być dostępne dla każdego"- przekonuje.
W związku z kosztami wiele pubów i restauracji nie zdecydowało się na zakup licencji. W Bielsku-Białej na palcach jednej ręki można policzyć miejsca, gdzie można oglądać MŚ siatkarzy.
Wczoraj w strefie kibica mecz oglądano w towarzystwie Piotra Gruszki, trenera bielskich siatkarzy i kilku zawodników. Posłuchajcie.
Kibice BBTS oficjalnie przywitali nowego szkoleniowca swojej drużyny.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: