Z workami na szlak!
Agnieszka WykrętAgnieszka Wykręt

Z workami na szlak!

Z workami w Beskidach można ich spotkać od 2012 roku. Wtedy po raz pierwszy wyruszyli, aby sprzątać beskidzkie szlaki. Członkowie bielskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego zapraszają na finał tegorocznej akcji "Sprzątamy w Beskidach".
-Finał odbędzie się w tym roku na Hrobaczej Łące* w sobotę, 20 czerwca. Dołączać można się między innymi do grupy bielskiej (Oddział PTT w Bielsku-Białej), która startuje z Kóz żółtym szlakiem (zbiórka o 8:45 przed Pałacem Czeczów). Diablaki z Dąbrowy Górniczej (ok. 50 osób) idą z Przegibka niebieskim szlakiem na Gaiki, a potem czerwonym w stronę Hrobaczej Łąki. Dołącza się do nich grupa SKKT z SP Rybarzowice, a Stowarzyszenie Wichura z Pszczyny (ok. 45 osób) startuje czerwonym szlakiem ze Straconki przez Palenicę - mówi Szymon Baron, prezes bielskiego oddziału PTT. (posłuchajcie, co dotychczas znaleźli na szlakach...)
Finał odbędzie się na Hrobaczej Łące* około godziny 13:00 w sobotę 20 czerwca.
Będą gry i zabawy dla dzieciaków, wręczenie dyplomów, podsumowanie akcji...

*W materiale użyliśmy tradycyjnej (zwyczajowej) pisowni Hrobacza Łąka. W nazewnictwie to miejsce pojawia się także jako Chrobacza Łąka.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: