Wirtualny turniej sportowy!
Agnieszka WykrętAgnieszka Wykręt

Wirtualny turniej sportowy!

To impreza dla pasjonatów e-sportowego szaleństwa. Eliminacje do turnieju startują już jutro (23.04) ZDZ Supreme Gim-Masters - organizuje Technikum ZDZ - Zespół Szkół w Bielsku-Białej. Placówka zaprosiła do wspólnej zabawy gimnazjalistów, którzy są miłośnikami wirtualnej rzeczywistości.
-Sama idea turnieju została zaczerpnięta od międzynarodowych mistrzostw e-sportowych Intel Extreme Masters rozgrywanych co roku w Katowicach. Nazwa e-sport  to sport elektroniczny, gry komputerowe. W naszym turnieju drużyny będą rywalizowały w trzech kategoriach gier: Counter Strike: Global offensive, Fifa 2015 i League of Legends. W przypadku Counter Strike i League of Legends zawodnicy będą zamknięci w osobnych pomieszczeniach - jedna pięcioosobowa drużyna w jednym pomieszczeniu. Tam na stanowisku będą mięli komputery udostępnione przez szkołę lub te, które przynieśli ze sobą. Jako, że nie można im przeszkadzać w trakcie turnieju, to rozgrywki będą wyświetlane na projektorze w innej sali- wyjaśnia Przemysław Borgosz, nauczyciel języka angielskiego w bielskim ZDZ.
Turniej jest organizowany w związku z nowym kierunkiem, który powstaje w technikum: technik informatyk - specjalizacja e-sportowa. - Technik informatyk o specjalizacji e-sportowej to kierunek, pozwalający zdobyć kwalifikacje w zawodzie technik informatyk, jednocześnie skupiając się na rywalizacji w e-sporcie. (posłuchajcie poniżej o nowym kierunku)
Turniej e-sportowy "ZDZ SUPREME GIM-MASTERS" dla gimnazjalistów rozpoczną 23 kwietnia eliminacje on-line, a  27 kwietnia w budynku szkoły będą miały miejsce finały oraz pozostałe rozgrywki w takie gry jak Counter Strike: Global Offensive oraz FIFA 2015.

fot: Technikum ZDZ - Zespół Szkół w Bielsku-Białej.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: