Poseł Puda Winicjuszem
Magda FritzMagda Fritz

Poseł Puda Winicjuszem

W domu pomocy społecznej Dom Nauczyciela w Bielsku-Białej czytano "Quo vadis" w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie.

Spotkanie z powieścią Henryka Sienkiewicza poprowadziła Jadwiga Grygierczyk, aktorka Teatru Polskiego. Razem z nią czytali mieszkańcy domu oraz uczniowie- mieszkańcy Bursy Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych. Poseł Grzegorz Puda czytał rolę Marka Winicjusza, który chce posiąść piękną Ligię. Posłuchajcie.
W bielskim domu pomocy społecznej w Cygańskim Lesie mieszka 92 pensjonariuszy. Narodowe Czytanie organizowane jest tam co roku, ale jak mówi Grażyna Tobur- Jasonek, dyrektor Domu Nauczyciela po raz pierwszy zaproszono do udziału w nim gości z zewnątrz. "Dla naszych podopiecznych to jest często powrót do młodości. Otwierają się serca, otwiera się głowa... To była kiedyś lektura obowiązkowa, chyba nie ma tu mieszkańca, który nie przeczytał "Quo vadis"- mówi Tobur- Jasonek. Czytanie przerywane jest fragmentami filmu w reż. Jerzego Kawalerowicza oraz muzyką filmową.
Narodowe Czytanie to ogólnopolska kampania promująca największe dzieła literatury polskiej, nad którą patronat sprawuje Para Prezydencka.
Powieści będzie można posłuchać także jutro w centrum w Bielska- Białej. Na pl. Chrobrego aktorzy Teatru Polskiego oraz Teatru Lalek Banialuka przedstawią "Quo vadis" w kilku odsłonach. Początek o godz. 14:00.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: