Po żydowsku na rzecz Szpitala Śląskiego
Katarzyna KoczwaraKatarzyna Koczwara

Po żydowsku na rzecz Szpitala Śląskiego

Jutro o godzinie 17.00 w Kościele Jezusowym w Cieszynie odbędzie się koncert charytatywny „Przy szabasowych świecach”. Całkowity dochód przeznaczony zostanie na rzecz Szpitala ŚląskiegoCzesław Płygawko, dyrektor placówki, przyznaje: - To już jest kolejny koncert charytatywny, który organizuje Szpital Śląski razem z Fundacją Zdrowia Śląska Cieszyńskiego i przy ogromnym wsparciu starostwa. W tym roku chcemy zaprosić osoby mające potrzebę wsparcia bezpośrednio fundacji a pośrednio szpitala na koncert "Przy szabasowej świecy". Koncert będzie wykonany przez Orkiestra Kameralna  Jean-Claude Hauptmanna, uznanego artysty.
Rok temu podczas koncertu zebrano 10 tys. zł, pieniądze te przeznaczone zostały na zakup sztucznej nerki. Na co zostaną przeznaczone środki zebrane w tym roku wyjaśnia Czesław Płygawko: - W tym roku ideą koncerty charytatywnego jest zbiórka środków na pokrycie zakupu aparatu usg do pogłębionej diagnostyki onkologicznej. Jest to związane z faktem, że szpital przystąpił do pakietu onkologicznego. Aby spełniać wymogi stawiane przed ośrodkiem realizującym ten pakiet, musieliśmy wzmocnić zaplecze naszej pracowni diagnostyki obrazowej właśnie o taki aparat usg.
Podczas piątkowego koncertu swój kunszt zaprezentuje Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Jean-Claude Hauptmanna- utalentowanego francuskiego instrumentalisty i aranżera- w  repertuarze pieśni żydowskich. Będzie to wydarzenie kulturalne i artystyczne, inaugurujące Dni Kultury Żydowskiej w Cieszynie.

foto. cieszyn.plWiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: