Ośmiokąt edukacyjny w centrum miasta

Ośmiokąt edukacyjny w centrum miasta

Pomysł na prowadzenie nieszablonowej edukacji ekologicznej ma Fundacja Ekologiczna ARKA. Wszystko wyjaśni się dziś w południe w centrum Bielska-Białej. Ogólnopolska trasa "Ośmiokąta edukacyjnego" zostanie zainaugurowana w stolicy Podbeskidzia. Fundacja ekologiczna ARKA zaprasza dziś o godz. 12.00 na plac Wojska Polskiego.
Ośmiokąt edukacyjny to nowy pomysł na prowadzenie nieszablonowej edukacji ekologicznej, głównie wśród najmłodszych. Tematyką akcji jest palenie śmieci i niska emisja oraz jej wpływ na zdrowie ludzi i środowisko. Fundacja ARKA przygotowuje akcję wspólnie z bielską szkołą podstawową nr 10.
Ośmiokąt edukacyjny jest integralną częścią akcji Listy dla Ziemi 2014. Nazwa projektu wzięła się od przestrzennej instalacji o wymiarach ok. 20 m2 i wysokości 2 metrów, na której zamontowanych zostanie 8 posterów edukacyjnych. Akcję poprzedzi niewielki happening pod hasłem: „Chcemy błękitnego nieba”. Oprócz Bielska-Białej ARKA odwiedzi jeszcze 10 miast w Polsce. W najbliższy piątek wizyta w Cieszynie.

Posłuchaj audycji:Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: