Nowa pracownia w "ogrodniku"
Magda FritzMagda Fritz

Nowa pracownia w "ogrodniku"

Nową pracownię mają do dyspozycji uczniowie Zespołu Szkół Ogrodniczych w Bielsku-Białej. Dzisiaj oglądali ją nauczyciele ogrodnictwa z całej Europy!

Pracownię florystyczną mają do dyspozycji uczniowie Zespołu Szkół Ogrodniczych w Bielsku-Białej. To nowość w bielskim ogrodniku, która powstała dzięki realizacji unijnego projektu Leonardo da Vinci. "W klasach technikum: ogrodnik i architektura krajobrazu jest dział bukieciarstwo i dekoracja roślinnością. Oprócz tego w zajęciach pozalekcyjnych uczestniczą dwie kilkunastoosobowe grupy uczniów. Na ich realizację mamy środki od organu prowadzącego"- mówi Wanda Czurczak, dyrektor szkoły.
Nową pracownię oglądali nauczyciele ogrodnictwa z 14 państw Unii Europejskiej. 34 osoby, pracujące w szkołach ogrodniczych m.in. w Belgi, Holandii, Dani, Luksemburgu, Niemczech, Estonii czy na Węgrzech biorą udział w międzynarodowym seminarium, które organizuje bielski "ogrodnik".
Posłuchajcie Doroty Grabskiej i Beaty Zawartki, które prowadzą zajęcia w nowej pracowni florystycznej.

 

Międzynarodowe seminarium nauczycieli ogrodnictwa potrwa do piątku. Goście odwiedzą m.in. gospodarstwa ogrodnicze na południu woj. śląskiego, prowadzone przez absolwentów bielskiej szkoły ogrodniczej, a także pieczarkarnię w Pszczynie. Zwiedzą też kopalnie soli w Wieliczce i Kraków.
Zespół Szkół Ogrodniczych im. St. Szumca w Bielsku-Białej uczestniczy od roku 2009 w pracach i spotkaniach Stowarzyszenia Europejskich Nauczycieli Ogrodnictwa.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: