Noc Muzeów dotarła do szpitala
Katarzyna KoczwaraKatarzyna Koczwara

Noc Muzeów dotarła do szpitala

Choć nad Olzą Noc Muzeów odbywać się będzie po raz 9 na trasie miejsc, które otworzą się dla zwiedzających, debiutuje Szpital Śląski. Poza swoistą podróżą w czasie, zobaczenia i co ciekawsze dotknięcia m.in. narzędzi chirurgicznych z początków XX wieku, będzie można także dowiedzieć się co nieco o swoim zdrowiu.Nocne zwiedzanie jest jedną z tych atrakcji, na którą niektórzy czekają przez cały rok. Może to zasługa nietypowej pory, specjalnych programów, a może fakt, że coraz bardziej interesujemy się historią i kulturą.
- W tym roku cofniemy się do początków cieszyńskiego szpitalnictwa. Nie jest to jeszcze muzeum medycyny, ale ekspozycja historyczna oferująca nie tylko historyczny sprzęt medyczny-  informuje Barbara Karnas-Greń z sekcji promocji zdrowia cieszyńskiego szpitala.
 Noc muzeów w Szpitalu Śląskim rozpocznie się o godz. 17.00, potrwa do 21.00. Co 30 minut będą wchodzić 10-osobowe grupy  (wejściem głównym od ulicy Chrobrego).  Zwiedzanie rozpoczyna się projekcją filmu o powstaniu Szpitala Śląskiego. Ale to nie koniec atrakcji w tym miejscu. W Bibliotece Medycznej otwarta będzie główna wystawa historyczna a tam mikroskopy, zabytkowe książki medyczne czyli klimat przeszłości.
Szpital nie zapomina o swojej podstawowej misji. Chcący dowiedzieć się o swoim zdrowiu, będą mieli taką możliwość. Posłuchaj!

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: