Nie parkujcie pod drzewami!Magda FritzMagda Fritz

Nie parkujcie pod drzewami!

W Koszarawie z wieży kościoła wiatr zerwał blachę, w Krzyżowej zawalił się budynek gospodarczy, w którym był zaparkowany samochód. W wypadku drogowym w Górkach Wielkich ucierpiały 2 osoby. "Najgorzej jest w południowej części powiatu żywieckiego- od Zwardonia po Koszarawę"- informuje Marek Tetłak, rzecznik prasowy żywieckiej straży pożarnej.  Od Wigilii strażacy zanotowali już ok. 50 interwencji, głównie związanych z porywistym wiatrem. 
W gminie Jeleśnia żywioł uszkodził dachy na 2 domach oraz na budynku OSP. W Koszarawie straż pożarna zabezpieczała kościelną wieżę, z której wiatr zerwał blachę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W Żabnicy jeden z domów ma uszkodzoną elewację, w Korbielowie na zaparkowany samochód spadło drzewo. 
Poważne szkody wicher wyrządził w pierwszy dzień Bożego Narodzenia. W Koszarawie przewrócił blaszany garaż, a w Krzyżowej pod jego wpływem zawalił się budynek gospodarczy, w którym było auto. Nie ma osób poszkodwanych, ale szkody są spore. W Korbielowie powalone drzewo spadło na dwa zaparkowane pod nim auta, uszkadzając je. 
"Mocno wiać ma jeszcze do jutra, dlatego apelujemy, aby nie parkować samochodów pod drzewami, obok wiat reklamowych, czy innych  lekkich konstrukcji. Nie wchodźmy też na teren, gdzie jest dużo drzew. Przy takiej aurze jest to niebezpiecze"- prosi Marek Tetłak. 
Podobnie sytuacja wygląda na Śląsku Cieszyńskim, gdzie strażacy wyjeżdżali już prawie 90 razy. W Wigilię do najpoważniejszego zdarzenia doszło w Górkach Wielkich, gdzie samochód najechał na przewrócone drzewo, a w niego uderzył drugi pojazd. Dwie osoby zostały poszkodowane. W pierwszy dzień świąt w Puńcowie duże drzewo spadło na oborę ze zwierzętami.  
W Bielsku-Białej wiatr zerwał poszycie dachowe z dużej budowy przy ul. Oświęcimskiej. "Fragmenty różnych materiałów stwarzają niebezpieczeństwo dla pieszych i samochodów jadących al. Andersa"- mówi oficer dużurny bielskiej PSP.


Posłuchaj audycji:Zobacz inne wiadomości tego autora: