Nie bądź jednorazowy!

Nie bądź jednorazowy!

Fundacja Ekologiczna Arka wraz z uczniami zainaugurowała w centrum Bielska-Białej ogólnopolską akcję pod hasłem „Nie bądź jednorazowy”. Dzieci zaprezentowały ośmiokąt edukacyjny nt. ograniczania odpadów i ekokonsumpcji.Ośmiokąt edukacyjny to przestrzenna instalacja o wymiarach około dwudziestu metrów kwadratowych i wysokości dwóch metrów. Na każdej z ośmiu ścian zamontowany jest poster edukacyjny. W czwartek w południe na bielskim placu Chrobrego Fundacja Arka wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 2 widowiskowym happeningiem „Wszystkie kolory recyklingu” rozpoczęli ogólnopolską kampanię.
- Edukujemy dzieci, jak ograniczać ilość odpadów, jak segregować, jak postępować z odpadami już na etapie zakupów w sklepie - wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej Arka. - Każdy z ośmiu posterów dotyczy innego tematu, dzieci mają przestrzenną lekcję, dowiadują się np. o problemach z dzikimi wysypiskami, czy z paleniem odpadów - dodaje.
Regularne edukowanie społeczeństwa w temacie gospodarki odpadami jest niezwykle istotne. W Polsce na wysypiska wciąż trafia aż 70 proc. śmieci, podczas gdy w Niemczech, Holandii czy Szwecji jest to tylko 1 proc. By dane te uległy zmianie, potrzebna jest zmiana nawyków Polaków poprzez uświadamianie im szkodliwości składowania odpadów.
W ramach Ogólnopolskiej kampanii „Nie bądź jednorazowy” w ciągu całego roku organizowane będą happeningi, wystawy i warsztaty w największych miastach w Polsce.
Foto: Fundacja Ekologiczna Arka


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: