Kuloodporni świętują 1 urodziny!
Magda FritzMagda Fritz

Kuloodporni świętują 1 urodziny!

Pierwsza w woj. śląskim drużyna Amp Futbolu, osób po jednostronnej amputacji kończyn świętuje pierwsze urodziny!

"To jest jak drugie życie"- mówi Marek Bagiński, jeden z zawodników Kuloodpornych Bielsko-Biała. 
Na pierwszym treningu rok temu było czterech chętnych do uprawiania tej dyscypliny sportu, obecnie regularnie trenuje 12 osób! Większość straciła nogę lub rękę w wyniku wypadku lub choroby. Niektórzy nadal pozostają pod opieką lekarza. Marek Bagiński, zanim stracił nogę nie grał w piłkę nożną. Jak mówi w wyniku długoletniej choroby i amputacji złapał życiowego "doła". Na pierwszy trening niemal siłą wyciągnęły go żona i córka. Teraz o zespole mówi- druga rodzina. Posłuchajcie.
Drużynę Amp Futbolu tworzy w Bielsku-Białej fizjoterapeuta Daniel Kawka. "Na każdy etapie było chyba ciężko. Trudno było znaleźć zawodników, miejsce do regularnych treningów, trenera szukaliśmy przez 3 miesiące! Teraz próbujemy znaleźć sponsorów, partnerów lokalnych, przekonać firmy, że warto pokazywać się z nami. W końcu uczestniczymy w ogólnopolskich rozgrywkach i będziemy walczyć o mistrzostwo Polski"- mówi Kawka. W kwietniu Kuloodporni zadebiutują w rozgrywkach AMP Futbol Ekstraklasy!
"Zwycięstwa nie są najważniejsze. Owszem, są chłopaki którzy dostaną powołanie do reprezentacji Polski i to jest bardzo fajne. Są jednak tacy, którym najwięcej dają same spotkania z drużyną, która jest jak rodzina"- mówi Marek Bagiński.
foto: Filip Pietraszko

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: