Krawcowa i stolarz...
Agnieszka WykrętAgnieszka Wykręt

Krawcowa i stolarz...

... w taki sposób - skromnie przedstawili się bielszczanom Wiesława i Allan Starscy, którzy byli gośćmi III edycji Uczniowskiego Kongresu Kultury.Gromkimi brawami przyjęci zostali znamienici goście pierwszego dnia Kongresu, którzy wieczorem pojawili się w Galerii Bielskiej BWA na finisażu swoich wystaw. Sala górna Galerii była wypełniona po brzegi. Nic dziwnego, skoro takie sławy świata filmowego zawitały w mieście pod Dębowcem. Wiesława i Allan Starscy udostępnili projekty swoich dzieł, szkice, wyświetlane były filmy, które współtworzyli. "Hannibal, po drugiej stronie maski", "Panny z wilka", "Pianista" i wiele innych obrazów można było zobaczyć niejako od zaplecza tworzenia scenerii czy stroju. Sami autorzy byli zaskoczeni wymiarem wystawy. Nie udało się zebrać wszystkich projektów, ale biorąc pod uwagę dorobek Państwa Starskich - to chyba nie możliwe.
Zgromadzeni w Galerii Bielskiej BWA zadawali gościom wiele pytań związanych z ich pracą. Były też spotkania po wielu latach.
To spotkanie odbyło się w ramach III edycji Uczniowskiego Kongresu Kultury. Dzisiejszy dzień mija pod hasłem "Kieślowski story". Będzie projekcja filmu "Trzy kolory. Niebieski", a gościem kongresu będzie sam Sławomir Idziak, światowej sławy operator filmowy.
Posłuchajcie poniżej, jak przygoda z kostiumami zaczęła się u Wiesławy Starskiej... Pytanie o to zadała koleżanka Wiesławy Starskiej sprzed wielu lat.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: