Fotograficzne przygody w Galerii Zmiennej
Katarzyna KoczwaraKatarzyna Koczwara

Fotograficzne przygody w Galerii Zmiennej

Architektoniczne detale przetworzone komputerowo, Cieszyn w innym wydaniu. Niecodzienne fotografie Henryka Jasińskiego można do końca stycznia podziwiać w Galerii Zmiennej.Rok 2016 Galeria zmienna – znajdująca się w Szpitalu Śląskim w Cieszynie - rozpoczęła nową ekspozycją. Zaprezentowane prace Henryka Jasińskiego pochodzą z większego zestawu „Fotografiki cieszyńskie” pokazanego w 2009 roku w Cieszyńskim Ośrodku Kultury. Są to przetworzone komputerowo motywy i detale architektoniczne Cieszyna, mniej widoczne ze względu na ich umiejscowienie – wyjaśnia H.Jasiński - opracowane detale, zbliżone do grafiki artystycznej, są celowo opracowane programem graficznym.
Posłuchaj, co o wystawie mówi Barbara Karnas z sekcji promocji zdrowia Szpitala Śląskiego w Cieszynie.
Henryk Jasiński jest artystą grafikiem, ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 40 lat mieszka w Cieszynie, kilkanaście lat pracował jako wykładowca Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego filia w Cieszynie. Zajmuje się projektowaniem graficznym, grafiką artystyczną, malarstwem, medalierstwem i fotografią. Współpracuje z dyrekcją Euroregionu Śląsk Cieszyński, Stowarzyszeniem Samorządowym Ziemi Cieszyńskiej i Stowarzyszeniem OLZA, związany również z Fundacją Zdrowia Śląska Cieszyńskiego. Jest rzeczoznawcą Ministerstwa Kultury i Sztuki do spraw grafiki projektowej.  Laureat wielu nagród. Z pasją kolekcjonuje stare aparaty fotograficzne, naprawia – i jeździ na nich - stare motocykle, naprawia i zbiera gitary akustyczne, lubi też na nich grać.
Ekspozycja „Fotograficzne przygody” jest dostępna cały styczeń. Galeria zmienna mieści się w Zespole Poradni Specjalistycznych w Pawilonie Diagnostycznym Szpitala Śląskiego, wstęp na wszystkie wystawy jest bezpłatny.
fot. Szpital Śląski

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: