Fotele, które łatwo zamienić w łóżko już są!
Magda FritzMagda Fritz

Fotele, które łatwo zamienić w łóżko już są!

Były kolorowe balony, słodkościami częstował Piotr Kupicha wokalista zespołu "Feel", ale najważniejsze były łóżka dla rodziców!

45 wygodnych foteli, które łatwo można rozłożyć w łóżko trafiło do szpitala pediatrycznego w Bielsku-Białej. To finał akcji "Nie wypada nie pomagać", którą na początku roku zainicjowała Monika Jaskólska, mama trójki dzieci.
Bielszczanka postanowiła zebrać pieniądze na łóżka dla rodziców, którzy czuwają przy małych pacjentach. To reakcja na doświadczenia własne i zupełnie obcych ludzi, którzy całe noce spędzali na twardym krześle. W kwietniu odbył się bal, były licytacje. Zebrano w sumie ponad 47 tys. zł.
Ryszard Odrzywołek, dyrektor bielskiego "pediatryka" przyznaje, że to poważny problem, który mają szpitale pediatryczne w całym kraju. Placówek, które mają leczyć małych pacjentów nie stać na zabezpieczenie 24-godzinnego pobytu dorosłych. "Pani Jaskólska wyszła z super pomysłem, super ofertą. Zebrane środki zostały przekazane na rzecz fundacji, został przeprowadzony przetarg na zakup łóżek, bo takie obowiązują nas procedury"- mówi Odrzywołek. Pielęgniarka Małgorzata Szwed, prezes fundacji "Razem dla dzieci", działającej na rzecz bielskiej placówki potwierdza, że dzieci w szpitalu zawsze przeżyją traumę. "Kiedy mają możliwość przebywania z rodzicami stawianie diagnozy, leczenie i rehabilitacja jest zdecydowanie łatwiejsze i szybsze"- mówi Szwed.
Właśnie podsumowano akcję- symbolicznie wniesiono na szpitalne oddziały łóżka- fotele. Mówią Agnieszka Faruga, mama rocznej Lilianki i Magda Wieruszewska, mama 7-tygodniowej Jagódki. Posłuchajcie.
Monika Jaskólska, organizatorka akcji, o której usłyszeli w całym kraju nie kryła wzruszenia. "Nie przespałam nocy z emocji. Włożyliśmy w tę akcję ogrom pracy, a to co cieszyło najbardziej, to wielkie wsparcie zwykłych ludzi, którzy reagowali "lajkami" na Facebooku, czy datkami. Do dzisiaj odbieram telefony, czy nie trzeba czegoś przewieźć albo pomóc w inny sposób"- mówi Jaskólska. 
Każde łóżko- fotel ma naklejkę "Nie wypada nie pomagać", było dużo kolorowych balonów dla dzieci, a jednym z wolontariuszy był... Piotr Kupicha, wokalista zespołu Feel, który największe poruszenie wywoływał wśród mam... Artysta wziął udział w kwietniowym balu, na którym zaśpiewał kilka swoich przebojów.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: