Fitness dla mam
Agnieszka WykrętAgnieszka Wykręt

Fitness dla mam

Spacer nie musi być nudny i rutynowy. Celem grupy kobiet z Bielska-Białej jest zarażenie mam w całej Polsce aktywnym trybem życia, aby nie siedziały ze swoimi pociechami w czterech ścianach, ale żeby zadbały o swoją sprawność fizyczną z głową.W Bielsku-Białej narodził się BuggyGym! Nazwa pochodzi od angielskiego słowa buggy oznaczającego wózek. To forma aktywności fitness dla rodzica z małym dzieckiem. Plan treningowy ćwiczeń opracowano dla mam z wózkiem dziecięcym. Przeszkoleni instruktorzy prowadzą zajęcia dostosowane indywidualnie do matek w każdym czasie po porodzie. Matką Marka, Ani i Filipka, ale i pomysłu jest Czeszka, która mieszka z rodziną w stolicy Podbeskidzia Šárka Solecka.
-Inicjatywa przywędrowała więc zza naszej południowej granicy, ale świetnie przyjęła się nie tylko w regionie. Zajęcia, spotkania, ćwiczenia odbywają się Bielsku-Białej, Cieszynie, Katowicach, Ustroniu, Wrocławiu czy Opolu, a rezolutne mamy chcą podbić całą Polskę i szkolić kolejnych instruktorów. - Stowarzyszenie promuje rekreacje mam z wózkami, fitness z wózkami, dietetykę, zdrowy tryb życia. W trosce o dobro mam wyciągamy je z domu i zachęcamy do ćwiczeń. Odpowiednich, dopasowanych, bezpiecznych ćwiczeń specjalnie dla świeżo upieczonych mam. Organizujemy także szkolenia dla instruktorów fitness ukierunkowane na zajęcia dla mam - mówi Agnieszka Gabryś - Drąg ze Stowarzyszenia BuggyGym. Najbliższe szkolenie końcem maja. A w lipcu panie planują zorganizować wyścigi wózków. Informacje, kontakt, szczegóły inicjatywy poznacie wchodząc na www.buggygym.pl.
Aktywne mamy można spotkać między innymi w bielskim Parku Słowackiego, na Błoniach czy aleksandrowickim lotnisku. Wsród nich między innymi Martyna Kulawik, mama 2-letniego Tymka i 6-miesięcznego Kajetana. Posłuchajcie jej relacji ...

foto: www.buggygym.pl

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: