Magda FritzMagda Fritz

Chęć do rokowań jest

"Głęboko wierzę, że nie dojdzie do strajku" – mówi dyrektor psychiatrycznego ZOZ w Bielsku-Białej, Józef Kuliński i zapowiada rokowania ze związkowcami. Chęć do rozmów jest, nie wiadomo jednak kiedy do nich dojdzie. W referendum pracownicy szpitala opowiedzieli się za protestem, związek Inicjatywa Pracownicza wezwał dyrekcję zakładu na rozmowy ostatniej szansy. Chodzi o podwyżkę zarobków o 400 zł netto.
Dyrektor Kuliński zapowiada, że do rokowań usiądzie. Czy jest szansa na spełnienie żądań płacowych? "One są powtórzone z roku poprzedniego. Wtedy sytuacja była inna, nie było możliwości takich podwyżek. W tej chwili rysują się pewne szanse na uzyskanie takiej kwoty"- mówi Kuliński. I zastrzega, że wszystkie takie ruchy muszą być racjonalne. Jego zdaniem, sytuacja finansowa placówki jest lepsza niż przed rokiem. "Obowiązujący kontrakt jest o kilkanaście procent wyższy, niż poprzednie. To jest nasze główne źródło przychodów. Jeśli chodzi o inną działalność, to są umowy z gminami na wykonywanie pewnych usług medycznych, dodatkowe wpływy z dzierżawy naszych nieruchomości"- wyjaśnia dyrektor. "Psychiatryk dzierżawi firmie zewnętrznej swoją kuchnię.
Chęć do rozmów jest. Czy dojdzie do nich 24 marca, jak to wyznaczyli związkowcy- nie wiadomo. "Spróbujemy przełożyć termin rokowań, ponieważ obecnie jestem na urlopie"- mówi dyrektor Kuliński.

Posłuchaj audycji:Zobacz inne wiadomości tego autora: