Będzie świąteczna zbiórka żywności
Magda FritzMagda Fritz

Będzie świąteczna zbiórka żywności

Nie dla każdego święta, to radosny czas. Choć trochę chcą to zmienić organizatorzy świątecznej zbiórki żywności, która rozpocznie się w Bielsku-Białej w najbliższy piątek i potrwa przez cały weekend.

Pogoda może na to nie wskazuje, ale Boże Narodzenie coraz bliżej. Wolontariusze w 6 sklepach na osiedlu Złote Łany i w jego sąsiedztwie będą zbierać artykuły spożywcze, z których powstaną paczki. "Pomaga nam młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, ponad 150 osób"- mówi Jola Bogusz z fundacji Aktywności Społecznej Złote Łany. Uczniowie rozdają ulotki, informując o akcji, druga grupa która stoi przy koszykach za kasami dziękuje za pomoc, trzecia, której nie widać na zewnątrz, to osoby które liczą zebrany towar, segreguj artykuły spożywcze i robią paczki.
Fundacja organizuje zbiórkę ze Śląskim Bankiem Żywności od lat. Posłuchajcie Joanny Edelman z fundacji.

Paczki trafią do podopiecznych fundacji- mieszkańców osiedla Złote Łany- uboższych rodzin, starszych i samotnych osób. Zbiórka będzie prowadzona w 6 sklepach- m.in.w Realu w centrum handlowym Gemini Park, czy w marketach przy ul. Żywieckiej. Początek o godz. 14:00 w piątek.
SKLEPY, W KTÓRYCH BĘDZIE PROWADZONA ZBIÓRKA:
- Real w CH Gemini Park
- Euro Sklep, ul. Lenartowicza 20
- Supermarket Tesco, ul. Jutrzenki 12,
- sklep Biedronka, ul. Żywiecka 115
- Euro Sklep Jarosz,ul. Łagodna 17
- Lewiatan,ul. Żywiecka 9

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: