Będą się od nas uczyć!Magda FritzMagda Fritz

Będą się od nas uczyć!

Jesteśmy lepsi od Wiednia, Mediolanu, Lizbony, Barcelony, Londynu, czy Aberdeen. Do Bielska-Białej trafiła prestiżowa nagroda przyznana przez Europejski Instytut Administracji Publicznej w Maastricht.  Uznano, że kampania edukacyjno- promocyjna "Bielsko-Biała chroni klimat" jest najlepszym projektem realizowanym przez jednostki samorządu lokalnego w Europie.
Do tegorocznego konkursu zgłoszono 230 projektów z 26 krajów i instytucji europejskich. Najlepsze projekty otrzymały Certyfikat Dobrych Praktyk, w tym aż 6 z Polski. Co ujęło organizatorów konkursu? Mówi Piotr Sołtysek z Biura Zarządzania Energią. Posłuchajcie.
Latem Bielsko-Białą wizytował urzędnik Europejskiego Instytutu d/s Administracji Publicznej. "Szukamy najlepszych- najbardziej innowacyjnych i wydajnych w czasach kryzysu administracji samorządowych. Kiedy już je znajdziemy, będziemy promować ich działania nie tylko w Europie. Tak, aby mogły się od nich uczyć inne samorządy"- mówił Claude Rongione z EPSA.
Celem kampanii "Bielsko-Białej chroni klimat" jest propagowanie rozsądnego korzystania z energii, stosowania odnawialnych źródeł energii oraz innych działań zmierzających do jak najniższej emisji zanieczyszczeń powietrza. Stolica Podbeskidzia otrzymała Europejską Nagrodę Sektora Publicznego EPSA 2013.

Foto: Z. Michniowski w Maastricht, UM 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: