80. urodziny mistrza. Będzie benefis!
Magda FritzMagda Fritz

80. urodziny mistrza. Będzie benefis!

Marian Kasprzyk, to mistrz olimpijski z Tokio z 1964 r. i bardzo barwna postać polskiego sportu.80 urodziny będzie obchodził w niedzielę jeden z najlepszych polskich pięściarzy.

Marian Kasprzyk swoje największe sukcesy sportowe odnosił trenując w BBTS Bielsko-Biała. W Beskidy przeprowadził się w 1958 r. W bielskim klubie trenował wtedy inny as polskiego boksu- Zbigniew Pietrzykowski. 

Kasprzyk wywalczył mistrzostwo olimpijskie w Tokio w 1964 r. Na igrzyskach reprezentował Polskę trzykrotnie. Wcześniej z Rzymu przywiózł medal brązowy. Jak mówi dryg do sportu miał od zawsze, a do bokserskiego ringu trafił przez swojego brata. Posłuchajcie

Jego kariera sportowa, a także życie pozasportowe było tak zaskakujące, że stało się inspiracją dla filmowców. Główną rolę w filmie fabularnym "Bokser" zagrał Daniel Olbrychski. 

W niedzielę o godz. 12:30 w kościele św. Małgorzaty mszę w intencji jubilata odprawią: ks. biskup Piotr Greger, duszpasterz sportowców ks. Robert Kasprowski i kapelan beskidzkich olimpijczyków ks. Władysław Droździk.

W tym samym dniu wieczorem w hali przy ul. Widok odbędzie się benefis z okazji urodzin mistrza, zostanie rozegrany mecz bokserski. Początek o godz. 18:00. Galę podczas której zaplanowano 13 walk organizuje Bielski Klub Bokserski "Beskidy". 
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: