32 tysiące absolwentówJoanna WieczorekJoanna Wieczorek

32 tysiące absolwentów

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej zamyka 50-lecie obchodów. Dziś z tej okazji odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu.ATH kończy obchody 50-lecia działalności akademickiej na Podbeskidziu, które rozpoczęły się wraz z początkiem roku akademickiego. Rocznice to zawsze takie momenty, gdy przechodzi się do podsumowań. Od czasów powstania uczelni jej mury opuściło 32 tys. absolwentów, najpierw z dyplomem filii Politechniki Łódzkiej, a później już z dyplomem ATH.

Prorektor ds. nauki i finansów prof. dr hab. n. t. Iwona Adamiec-Wójcik, pytana przez nas o momenty przełomowe w całej historii uczelni odpowiada, że było ich sporo. Najważniejszy to chyba ten z 2001 roku, czyli utworzenie Akademii Techniczno-Humanistycznej jako samodzielnej jednostki. Posłuchaj.

Przy powstaniu na uczelnię składały się 2 wydziały, teraz jest ich 5. W murach ATH na 18 kierunkach kształci się 4,5 tys. studentów.

Z prowadzonych inwestycji mieszkańcy Bielska-Białej mogą obserwować postęp prac przy budowie nowej hali sportowej, na którą ATH otrzymała 7,5 mln złotych dofinansowania z ministerstwa. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: