20 koncertów, a każdy inny. Idea pozostaje ta samaMagdalena StokłosaMagdalena Stokłosa

20 koncertów, a każdy inny. Idea pozostaje ta sama

Miłość, która jest ponad wszystkimi podziałami i przeciwnościami losu. To z niej wśród młodzieży wzięła się idea pomocy dla cieszyńskiego hospicjum, która ich łączy od 20 lat i przyciąga tłumy dobrych ludzi.Wyjątkowy jubileusz wyjątkowego wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez w mieście. Po raz XX w cieszyńskim teatrze im. Adama Mickiewicza odbył się Koncert Walentynkowy na rzecz hospicjum im. Łukasza Ewangelisty. Dzięki zaangażowaniu młodzież i nauczycieli z LO im. Mikołaja Kopernika, co roku udaje się zebrać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

To dla nas ogromne wsparcie, ponieważ nasza placówka opiera się wyłącznie na wolontariacie - mówi Dorot Kania, dyrektor stowarzyszenia. Pieniądze w pierwszej kolejności trafiają na leczenie pacjentów w terminalnym (ostatnim) etapie choroby nowotworowej. Posłuchaj!
 
Pomysł, aby wspierać hospicjum wyszedł od samej młodzieży. Od początku koncert  organizuje nauczycielka Katarzyna Pieciun. Jak mówi, nie sposób policzyć osób, które przez te 20 lat zaangażowały się w to przedsięwzięcie. To setki dobrych ludzi, dla których idea pomocy nie jest obojętna. Posłuchaj! 

Tematem przewodnim jubileuszowego koncertu była "Miłość jak z bajki". Większość tekstów, piosenek i cały spektakl znalazł się w konwencji baśniowej.


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: