10 akcji na X-lecie!
Agnieszka WykrętAgnieszka Wykręt

10 akcji na X-lecie!

To największą akcja ekologiczna w Polsce. Ponad 100 uczniów z bielskich szkół inauguruje trzecią edycję ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Listy dla Ziemi”. W tym roku w akcji bierze udział około 300 tysięcy dzieci i młodzieży z terenu całego kraju. Akcja zbiega się w tym roku z dziesięcioleciem Fundacji Ekologicznej ARKA.  Z tej okazji będzie prezentowała swoich 10 akcji.
Jedną z nich są Listy do Ziemi. Dzisiaj (17 kwietnia) przy CH Sfera na placu Bolka i Lolka pojawili się animatorzy na szczudłach, wielka kula ziemska, wystąpiła orkiestra recyklingowa prezentując muzykę z odpadów, a młodzi ekolodzy układali gigantyczne puzzle. Jednak główny element akcji to pisanie „listów dla Ziemi”. -Głównym elementem akcji jest pisanie tematycznych listów przez młodych ludzi, które skierowane są do dorosłych. Tematyka listów i całego programu dotyczy prawidłowego zagospodarowania odpadów. W tym roku skupiamy się na zasadzie 3R - Redukcja, Re-use (użyj ponownie albo przekaż innej osobie) oraz Recykling.- mówi Piotr Sokół z Arki.
W tym roku w akcję włączyło się TS Podbeskidzie. -Także napisałem list - bezpośrednio do Ziemi. Jak dbam o środowisko? Segreguję śmieci, oszczędzam wodę i energię elektryczną. Staram się ograniczać jazdę samochodem do minimum i zastępować ją wysiłkiem fizycznym-zdradzał Sylwester Patejuk, piłkarz TS Podbeskidzie.
Akcję w Bielsku-Białej zainaugurowali uczniowie SP nr 2. Posłuchajcie poniżej co mówią...
Hasło Listów dla Ziemi 2015 to: NIE BĄDŹ JEDNORAZOWY. Fundacja Ekologiczna Arka obchodzi w tym roku swoje 10-lecie. Z tej okazji przygotowała 10 nowych akcji.
- Jedną z nich jest "Kompostownik – cud życia”. W nadchodzący poniedziałek na placu Chrobrego w Bielsku-Białej będzie można wygrać kompostownik do swojego ogrodu! Akcja ma promować zakładanie kompostowników we własnych ogrodach. mamy poważny problem w mieście z odpadami mokrymi, zielonymi. W poniedziałek inaugurujemy akcję. Początek o godzinie 11:30 - mówi Alicja Fober z Arki.


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: