KALENDARIUMWolna Ukochana Ojczyzna – 100 Lat Odzyskania Niepodległości

Wolna ukochana ojczyzna – 100 lat odzyskania niepodległości

Miejsce: Ośrodek Kultury w Brzeszczach, ul. Narutowicza 1, 32-620 Brzeszcze

 

OŚRODEK KULTURY W BRZESZCZACH ZAPRASZA NA 

WYSTAWĘ MALARSTWA REGIONALNEGO STOWARZYSZENIA 

TWÓRCÓW KULTURY W OŚWIĘCIMIU – „GRUPA NA ZAMKU”   

„WOLNA UKOCHANA OJCZYZNA – 100 LAT ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”  

 

Wystawa czynna od 8 sierpnia do końca września 2018 (hol górny OK) 

Finisaż: 29 sierpnia 2018, godz. 17.00, hol górny OK, wstęp wolny  

 

V Ogólnopolski plener malarski został zorganizowany dla uczczenia 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości przy wsparciu finansowym i merytorycznym Urzędu Miasta Oświęcim, który wspiera Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury „Grupa na Zamku” od wielu lat.

Celem głównym pleneru jest czynne włączenie się w obchody 100 – lecia Odzyskania Niepodległości po 123 latach zniewolenia przez trzech zaborców. Przedsięwzięcie dzięki wysokiemu poziomowi prac artystów zrzeszonych w RSTK „Grupa na Zamku” przyczyni się bez wątpienia do widocznej promocji miasta Oświęcim a także zaprzyjaźnionych miejscowości i sąsiednich powiatów. Plener ma na celu również integrację środowisk twórczych z różnych miast Polski z twórcami z ziemi oświęcimskiej, zatorskiej oraz wadowickiej, a także z lokalną społecznością, celem zawarcia przyjaźni i trwałej chęci ponownego odwiedzenia miasta Oświęcim oraz jego okolic, w tym sąsiednich powiatów. RSTK „Grupa na Zamku” to grupa artystów z siedzibą w Oświęcimiu, ale doskonale integrująca się ze środowiskami artystów z całego kraju. W plenerze malarskim „Wolna Ukochana Ojczyzna – 100 lat Odzyskania Niepodległości” wezmą udział artyści z terenu całej Polski: Oświęcim, Chełm Śląski, Wrocław, Chełmek, Płock, Jarosław, Tomice, Zator, Borne – Sulinowo, Wałcz, Trzebinia, Chrzanów, Białystok, Libiąż, Kęty, Sucha Beskidzka, Osiek, Kęty, Brzeszcze, Kraków, Rybnik, Wodzisław Śląski, Zebrzydowice, Rzeszów, Chybie, Ryczów.

 

Wystawa w Ośrodku Kultury w Brzeszczach to pierwsza oficjalna prezentacja prac malarskich powstałych w ramach projektu: „WOLNA UKOCHANA OJCZYZNA –

100 LAT ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”. 

 

Powstałe prace to głównie obrazy o zabarwieniu historycznym, ale powstały również

piękne prace krajobrazowe „Wolnej Ukochanej Ojczyzny”. Kolejne zaplanowany wystawy odbędą się miedzy innymi w Oświęcimiu, Katowicach i zaprzyjaźnionych Ośrodkach Kultury Osiek, Spytkowice, Brzeźnica itd. 

Ośrodek Kultury w Brzeszczach, ul. Narutowicza 1, 32-620 Brzeszcze, tel. 32 211 14 90, www.ok.brzeszcze.pl, znajdziesz nas na FACEBOOKU!