KALENDARIUMW Galerii Sfera Napiszą Listy Dla Ziemi

W Galerii Sfera napiszą Listy dla Ziemi

Miejsce: Galeria Sfera, Bielsko-Biała

 24 kwietnia na placu przy Galerii Sfera odbędzie się bielska edycja największej w tym roku akcji ekologicznej w Polsce – „List dla Ziemi”. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ekologiczna ARKA. Współorganizatorem bielskiej edycji jest Galeria Sfera.

 

Eko-Sfera

Wielki ekologiczny event rozpocznie się w samo południe na placu przed Galerią Sfera II. Uczniowie z bielskich szkół rozpoczną pisanie listów, w których będą nawoływali dorosłych do ekologicznych działań i zachowań. Dzieci wezmą ponadto udział w zabawach edukacyjnych, takich jak eko memory, puzzle czy gra planszowa. Dodatkową atrakcją będzie krótki happening poświęcony problemom środowiska naturalnego.

 

Wielki projekt

Kwietniowy event to tylko część wielkiego projektu, który realizowany jest w całej Polsce. Od 15 kwietnia dzieci z ponad 350 gmin piszą w swoich szkołach listy na specjalnym ekologicznym papierze. Ich tematyka związana jest przede wszystkim z gospodarką odpadami, a zatem tematem bardzo dziś gorącym ze względu na wchodzącą w życie ustawę śmieciową.


Motywacją i wzorem dla najmłodszych są listy pisane przez gwiazdy muzyki czy filmu, takie jak: Krzysztof Skiba, Olgierd Łukasiewicz, Marcin Wyrostek, Carrantuohill czy raper Biały. 

 

Moc listów

Co dzieje się z listami? Dzieci zabierają napisane teksty do domu, by pokazać je rodzicom i dziadkom i wraz z nimi podjąć się realizacji trzech ekologicznych postanowień. Najprzyjemniejszy będzie jednak sam finał akcji, czyli publikowanie na Facebooku zdjęć z zadań zrealizowanych przez rodziny oraz konkurs na najpiękniejszy list. Najlepsze prace uczniów w postaci skanu ręcznie pisanego listu szkoły mogą nadsyłać do 15 maja.

 

Rządowy patronat

Patronat nad akcją objęły Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Głównym partnerem akcji są Lasy Państwowe. „Listy dla Ziemi” oprócz Galerii Sfera wspierają: Fundacja Ekorozwoju, Fundacja Zielonej Ligi, Koalicja Klimatyczna, miasta Bydgoszcz i Bielsko-Biała, warszawska Dalkia, MPO, agencja Brand Morning, Partnerstwo dla Klimatu oraz Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

źródło: bb365.info