Zdumienie i podziw. Warto to zobaczyć!Magda FritzMagda Fritz

Zdumienie i podziw. Warto to zobaczyć!

Pokazują, że mogą wszystko mimo swojej niepełnosprawności. W najbliższy weekend warto odwiedzić stadion przy ul. Młyńskiej w Bielsku-Białej. Odbędzie się tam turniej Amp Futbol Ekstraklasy, w której o mistrzostwo Polski rywalizuje 5 zespołów.

"Obecnie mamy jedną z najsilniejszych lig w Europie. Nawet Niemcy chcą u nas grać, stąd obecność w rozgrywkach drużyny z Hoffenheim"- mówi Daniel Kawka, twórca bielskiego zespołu Kuloodporni. Bielski turniej będzie drugim w tym sezonie. Amp Futbol, to stosunkowo młoda dyscyplina sportu, w piłkę nożną grają osoby po jednostronnej amputacji nogi lub ręki. Jest to także, a może należałoby powiedzieć przede wszystkim forma rehabilitacji. POSŁUCHAJCIE.

Mowa była o Bartoszu Łastowskim, najlepszym napastniku Amp Futbol Ekstraklasy w poprzednich sezonach. Nie wiadomo jednak, czy w Bielsku-Białej zawodnik zagra, ponieważ jest kontuzjowany.

Obecnie w bielskim klubie trenuje 11 seniorów i 3 juniorów. Kuloodporni zajmują 4 miejsce w tabeli, a na pierwszym turnieju okrzyknięto ich odkryciem. Nabór do klubu trwa cały czas, jest więc dobra okazja, żeby zobaczyć jak Amp Futbol wygląda w rzeczywistości. Wstęp na turniej jest wolny.

Oficjalne rozpoczęcie zawodów odbędzie się w sobotę o godz. 11:00, kwadrans później na murawę wyjdą gospodarze, którzy zmierzą się z niemieckim zespołem.

▶ 20.05.2017 sobota

11:00 Oficjalne rozpoczęcie
11:15 Kuloodporni Bielsko-Biała - Anpfiff Hoffenheim
12:15 Gloria Varsovia - GKS Góra
14:00 Husaria Kraków - Anpfiff Hoffenheim
15:30 Kuloodporni Bielsko-Biała - Gloria Varsovia
16:30 GKS Góra - Husaria Kraków


▶ 21.05.2017 niedziela
8:00 Anpfiff Hoffenheim - Gloria Varsovia
9:00 Kuloodporni Bielsko-Biała - Husaria Kraków
10:30 Anpfiff Hoffenheim - GKS Góra
12:00 Gloria Varsovia - Husaria Kraków
13:00 Kuloodporni Bielsko-Biała - GKS Góra
14:00 Ceremonia wręczenia pucharów

foto: Fb
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: