Weekend na sportowoPaweł ChudeckiPaweł Chudecki

Weekend na sportowo

Na sportowy weekend zaprasza gmina Czernichów.

W najbliższą sobotę w Międzybrodziu Żywieckim VII Puchar Góry Żar w narciarstwie alpejskim. W niedzielę turniej piłkarski dla dzieci. Ten organizuje Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Czernichowie. To najmłodsza tego typu jednostka na Żywiecczyźnie, mówi Krzysztof Fiołek – dyrektor GOKiSu.
Mamy ambitne plany. Czernichów to jedna z ładniejszych gmin Żywiecczyzny i chcemy ten potencjał wykorzystać. Chcemy współpracować ze wszystkimi, którzy chcą działać na rzecz kultury i sportu w tej gminie.
Jedna z naszych pierwszych imprez, to Turniej Halowy Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Czernichów w kat. U-9, który odbędzie się już w niedzielę. W rozgrywkach planowane jest uczestnictwo 8 drużyn, które rywalizować będą ze sobą w dwóch grupach, w systemie „każdy z każdym”, a następnie rozegrają spotkanie decydujące o miejscu w klasyfikacji końcowej.
Dzień wcześniej, czyli w sobotę, zapraszamy do Międzybrodzia Żywieckiego na kolejny już Puchar Góry Żar w narciarstwie alpejskim. Są to zawody otwarte dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Ta impeza rozpocznie się o godz. 10.00.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: