Srebro po raz drugi!
Magdalena StokłosaMagdalena Stokłosa

Wymarzony weekend dla Polaków! Za nami pierwszy w tym sezonie Puchar Świata w skokach narciarskich. Kamil Stoch pokazał, że jest w pełni gotowy, aby walczyć o kolejny mistrzowski tytuł w karierze. W Wiśle zajął dzisiaj 2 miejsce na podium.

Kilkaset kibiców, po dobrym dla „biało-czerwonych” konkursie drużynowym, liczyło na jak najlepsze wyniki dzisiaj, podczas indywidualnych startów na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Nie zawiedli się. Do finałowej serii dostało się 5 Polaków. Po świetnym skoku na odległość 129,5 m, Kamil Stoch zajął 2 miejsce. To 45. podium w jego karierze. Lepszy od Polaka okazał się tylko Junshiro Kobayashi z Japonii. Po brąz poszybował Austriak Stefan Kraft.

Stefan Horngacher, szkoleniowiec biało-czerwonych, ma powody do zadowolenia. Poza Stochem3 Polaków uplasowało się w pierwszej dziesiątce drugiej serii. Piotr Żyła i Stefan Hula wywalczyli ex equo 7 miejsce, 10 był Dawid Kubacki.

Dzięki dzisiejszym skokom, reprezentacja Polski z wynikiem 540 punktów powróciła na pozycję lidera Pucharu Narodów, wyprzedzając o 31 oczek Norwegów.

Kolejne konkursy Pucharu Świata odbędą się za tydzień, 25 i 26 listopada w fińskim Kuusamo.

Foto.: Facebook/ Miasto Wisła