Segregacja śmieci w ŚwinnejAgnieszka WykrętAgnieszka Wykręt

Segregacja śmieci w Świnnej

Na cmentarzach na terenie gminy Świnna pojawią się kontenery do segregacji śmieci.Na wszystkich cmentarzach komunalnych na terenie gminy Świnna od przyszłego roku pojawią się specjalnie oznakowane kontenery do segregacji śmieci. "Na cmentarzach śmieci jest bardzo dużo i są to najdroższe śmieci, które oddajemy na wysypisko"- wyjaśnia wójt gminy Świnna, Henryk Jurasz:
"Ten pomysł zrodził się z tego, że trzeba oszczędzać- nie tylko pieniądze ale i miejsce do składowania tych nieczystości. Należy pamiętać, że kwatery na cmentarzach nie są wieczne i ciągle je zapełniamy. Na cmentarzach pojawią się osobne kontenery na szkło, plastik oraz na bioodpady" - wyjaśnia Jurasz.
Kontenery do segregacji śmieci na cmentarzach pojawią się w ramach projektu inwestycyjnego, pt. „Stworzenie systemu selektywnej zbiórki odpadów wraz z akcją promocyjno-edukacyjną na ternie Gminy Świnna” realizowanego przez Urząd Gminy Świnna. Segregacja na cmentarzach ruszy w przyszłym roku.
"W pierwszych miesiącach 2012 roku chcemy ustawić dobrze opisane kontenery do segregacji odpadów, żebyśmy się uczyli segregacji i edukowali także młodych ludzi, że jest to konieczne"- dodaje wójt Świnnej.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.

Posłuchaj audycji:Zobacz inne wiadomości tego autora: