Ministerstwo wstrzymało pozwolenie na budowęMagda FritzMagda Fritz

Ministerstwo wstrzymało pozwolenie na budowę

Bielska gmina może stracić prawie 200 mln zł dofinansowania.

Ministerstwo infrastruktury i budownictwa wstrzymało pozwolenie na przebudowę ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej, wydane przez wojewodę śląskiego."Decyzja o pozwoleniu jest zawieszona do czasu rozstrzygnięcia przez Naczelny Sąd Administracyjny"- mówił na naszej antenie Jacek Krywult, prezydent miasta.
Chodzi o zadanie- Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 942, która obejmuje przebudowę dwóch ulic: Międzyrzeckiej i Cieszyńskiej. Gmina pozyskała na to prawie 200 mln zł środków unijnych. Na skutek protestu grupy bielszczan Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję środowiskową dla przebudowy Cieszyńskiej. Bielska gmina odwołała się od wyroku do NSA. Miasto może stracić dofinansowanie. POSŁUCHAJCIE.
Protestujący bielszczanie nie chcą przebudowy ul. Cieszyńskiej w wersji, zaprojektowanej przez Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej. Uważają, że jest ona zbyt rozbudowana. W związku z brakiem porozumienia, poskarżyli się w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym. Nasz gość przypomina, że zmiany na tym etapie nie są możliwe.
Urząd Marszałkowski w Katowicach wyjaśnia podpisanie umowy o dofinansowanie na tę inwestycję. Chodzi o to, że bielscy urzędnicy wiedzieli już o uchyleniu decyzji środowiskowej.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: