Prestiżowe wyróżnienie dla mieszkańca CzańcaMagda FritzMagda Fritz

Prestiżowe wyróżnienie dla mieszkańca Czańca

Od lat bezpłatnie szkoli w udzielaniu pierwszej pomocy, organizuje lokalny klub piłkarski.

Z jego działalności społecznej korzystają przede wszystkim miejscowa dzieci i młodzież. Wojciech Waligóra z Czańca laureatem Nagrody Starosty Bielskiego im. ks. Józefa Londzina. To była już 18 edycja tego wyróżnienia.
Gminy powiatu bielskiego zgłosiły 10 kandydatów do nagrody. Co ciekawe, wśród nominowanych jest coraz więcej młodszych osób- w średnim wieku. Jak mówi Alina Świeży- Sobel- przewodnicząca kapituły, krewna patrona nagrody cieszy fakt, że mimo ekspresowego tempa życia wciąż są osoby które znajdują czas dla innych i robią to bezinteresownie. POSŁUCHAJCIE (pierwsza część dźwięku, załączonego poniżej)
Wojciech Waligóra działał w Maltańskiej Służbie Medycznej, od prawie 30 lat pracuje w Bielskim Pogotowiu Ratunkowym. O jego pracy społecznej mówi Andrzej Płonka, starosta bielski. POSŁUCHAJCIE (druga część dźwięku)
Już sama nominacja do nagrody ks. Londzina jest ogromnym wyróżnieniem społeczników, którzy pracują na rzecz swojej miejscowości, czy gminy. Tegoroczni nominowani, to:Władysław Kozieł- autor krótkich humorystycznych form literackich z gminy Bestwina, Katarzyna Bystra z gminy Buczkowice, która pracuje na rzecz osób niepełnosprawnych, Elżbieta Zarębska- trenerka fitness i kulturystyki, nauczycielka i animatorka życia sportowego z gminy Czechowice- Dziedzice, Michał Bożek- przedsiębiorca i filantrop nominowany przez gminę Jasienica, Danuta Mynarska ze stowarzyszenia "Nasze Jaworze", samorządowiec, ks. Walenty Brynczka z gminy Kozy, Maria Bugaj społecznik ze Szczyrku, Władysław Micor- samorządowiec i społecznik z gminy Wilamowice oraz Gminny Ludowy Klub Sportowy Wilkowice.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: