Pobiegnij dla Hani. Oddaj włosy, przynieś książkęMagda FritzMagda Fritz

Pobiegnij dla Hani. Oddaj włosy, przynieś książkę

To już w najbliższą niedzielę. W Bielsku-Białej w Wapienicy odbędzie się impreza pod hasłem "Biegniemy z Mają dla Hani Szymborskiej"- 3-latki, która walczy z białaczką.

Uczestnicy wezmą udział w dwóch biegach: 10-kilometrowym górskim i krótszym 2,5-kilometrowym biegu rodzinnym. W obu nie będzie mierzony czas, a zamiast wpisowego będą datki do puszki. Nad finansową częścią imprezy charytatywnej czuwa fundacja Iskierka, która obejmuje opieką rodziny mierzące się z chorobą nowotworową swojego dziecka. Co dzieje się z pieniędzmi, które zostaną zebrane w niedzielę? Pytamy Jolanty Czernickiej- Siweckiej, prezes Iskierki.
POSŁUCHAJCIE,
a fundacja powinna przedstawić zaświadczenia, na co poszły pieniądze.
Pomóc będzie można nie tylko wrzucając datek do puszki. W czasie imprezy będzie akcja oddawania włosów na peruki dla chorych dzieci. Najmłodsi uczestnicy mogą wziąć udział w akcji "Książka za książkę". Wystarczy podarować swoją książkę z dedykacją na rzecz dziecięcych oddziałów nowotworowych. Jak mówi Katarzyna Piątek, organizatorka imprezy będzie też akcja "Podziel się szpikiem". "Na masz bieg przyjedzie ambulans krwiodawstwa. Rejestracja polega na wypełnieniu deklaracji zgłoszeniowej i umożliwieniu pobrania kropli krwi- 5 ml, która zostanie przebadana, a osoba znajdzie się potem w międzynarodowej bazie potencjalnych dawców szpiku"- mówi jedna z naszych gości.
To wszystko już w niedzielę 9 października. Zbiórka obok Karczmy pod Zaporą w Wapienicy. Start biegu głównego przewidziany jest na godzinę 11:00, kilkanaście minut później odbędzie się  bieg rodzinny na dystansie około 2,5 km. Zapisy, na miejscu wydarzenia od godz. 9:00.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: