Przejazdy za złotówkę, odjazdy w telefonieAgnieszka PłoskonkaAgnieszka Płoskonka

Przejazdy za złotówkę, odjazdy w telefonie

Komunikacja w powiecie pszczyńskim rozwija się coraz prężniej. Od stycznia mieszkańcy mogą korzystać z przejazdów nową, powiatową linią na trasie Pszczyna-Żory, na której kurs w obrębie miasta Pszczyna dla m.in. młodzieży i seniorów kosztuje jedynie złotówkę. Trasę z 26 przystankami obsługują dwa nowoczesne autobusy.
-Powiat pszczyński jest jednym z nielicznych powiatów w Polsce, które podjęły się organizacji komunikacji zbiorowej, więc w pewnym sensie przecieramy szlaki. Do tej pory kursy były realizowane przez prywatnych przewoźników, a samorządy współfinansowały część przejazdów. Linia Pszczyna-Żory jest więc pierwszą, której organizatorem jest wyłącznie powiat pszczyński, a jej wprowadzenie było możliwe dzięki finansowemu połączeniu sił powiatu, gminy Pszczyna, gminy Suszec i miasta Żory. Jeśli przyjęte przez nas rozwiązania się przyjmą, nie wykluczamy, że w przyszłości komunikacja zostanie poszerzona o pozostałe gminy- mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.
Dodatkowo od kilku dni pasażerowie komunikacji powiatowej mają także możliwość sprawdzenia na przystankach tej linii nie tylko rozkładu jazdy, ale i trasy i czasu dojazdu do konkretnego przystanku. Wszystko dzięki rozwiązaniu wykorzystującemu technologię kodów QR, dwuwymiarowych obrazków, zawierających zaszyfrowaną informację zapisaną w postaci czarno-białych punktów.
Wystarczy telefon z dostępem do Internetu i aplikacją skanującą kody.
Fot.: Starostwo Powiatowe w PszczynieZobacz inne wiadomości tego autora: