Protest pod urzędem miejskimMagda FritzMagda Fritz

Protest pod urzędem miejskim

„Jesteśmy tutaj, bo rozmawia się o nas bez nas”. Mieszkańcy Lipnika pikietowali po południu pod urzędem miejskim w Bielsku-Białej.

W tym czasie w ratuszu odbywało się spotkanie, w którym odmówiono im uczestnictwa. Miejscy radni mieli poznać projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w zakresie usług w rejonie składowiska odpadów komunalnych między ul. Krakowską, a torami kolejowymi. POSŁUCHAJCIE

Jesteśmy tu, bo chcemy jako pierwsi usłyszeć dobre wiadomości, są tam przecież nasi radni. Szanujemy pana prezydenta, który ma prawo zwoływać zamknięte spotkania. Prosiliśmy o uczestnictwo, ale dowiedzieliśmy się że strona społeczna będzie reprezentowana przez radnych. Trochę się cieszę, bo teraz na nich spadnie większa odpowiedzialność w tej sprawie"- mówi Sławomir Glaser, przewodniczący rady osiedla Lipnik.

Spotkanie w magistracie zostało przerwane zaraz na początku, bo jedna z radnych nagrywała rozmowę lub robiła transmisję na żywo w internecie. Do mieszkańców Lipnika wyszła radna Barbara Waluś. POSŁUCHAJCIE.

Spotkanie ma się odbyć w innym terminie.

 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: