Poprawią infrastrukturę przy drogachPaweł ChudeckiPaweł Chudecki

Poprawią infrastrukturę przy drogach

Urzędnicy zdecydowali o przeznaczeniu ponad pięćdziesięciu tys zł na naprawę bieżących usterek.

Poprawa infrastruktury wzdłuż dróg powiatowych, to zadanie jakie postawił przed sobą Zarząd Powiatu Żywieckiego. Urzędnicy zdecydowali o przeznaczeniu ponad pięćdziesięciu tys zł na naprawę bieżących usterek. Brakujące elementy barier energochłonnych, niedrożne przepusty czy dziurawe pobocza. W miarę możliwości, chcemy w jak największym stopniu poprawić stan tej infrastruktury, mówi wicestarosta żywiecki Stanisław Kucharczyk.Posłuchaj

Niedrożne przepusty, zapchane studzienki kanalizacyjne, brakujące odcinki barier energochłonnych. Na te rzeczy, łącznie z wycinką krzaków czy samosiejek, chcemy przeznaczyć dwukrotnie większą kwotę niż do tej pory, mówi Kucharczyk. Chcemy to zrobić, żeby w takich miejscach, z punktu widzenia bezpieczeństwa, było po prostu lepiej.
Czasami wielkie inwestycje dają mniejsze poczucie bezpieczeństwa użytkownikom dróg, jak takie drobne rzeczy, które od zawsze sprawiały problem. Nie łudzę się, że to załatwi cały problem, ale mam nadzieję, że infrastrukturę wzdłuż dróg powiatowych uda się znacząco poprawić, dodaje starosta.

Jeden z ostatnich przetargów ogłoszonych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Żywcu, dotyczył zamówienia na wykonanie barier energochłonnych na łączną długość blisko 240-tu metrów.


 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: