Policjant z Żywca najlepszy!
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Jacek Michulec z Żywca, po raz drugi Mistrzem Polski Służb Mundurowych w półmaratonie górskim.

113-tu zawodników reprezentujących służby mundurowe z całej Polski stanęło dzisiaj na starcie tego ekstremalnego biegu. Zawodnicy startujący z Doliny Zimnika w gminie Lipowa, musieli wbiec na szczyt Skrzycznego i wrócić, pokonując w ten sposób dystans ponad 21 km. To trasa „Półmaratonu Górskiego o Puchar Komendanta Głównego Policji”.
Zdzisław Dudka przewodniczący związków zawodowych KPP Żywiec, to jeden z organizatorów półmaratonu. Jak mówi, bieg jest organizowany po raz drugi i już na pewno będzie powtarzany cyklicznie.

Posłuchaj

Czym jest bieg ekstremalny? Bogusław Wyleciał – sędzia główny zawodów tłumaczy, że to impreza nie dla każdego.

Posłuchaj

Ekstremalną trasę w upalnej pogodzie, najszybciej pokonał Jacek Michulec - policjant z Żywca. Zajęło mu to nieco ponad 90 minut. Najszybsza kobieta to Anna Wojtulewicz – policjantka z Białegostoku. Jej czas był o 20 minut gorszy od zwycięzcy biegu.