Pełnoletni półmaratonPaweł ChudeckiPaweł Chudecki

Pełnoletni półmaraton

Napływają zgłoszenia na „XVIII Półmaraton Dookoła Jeziora Żywieckiego o Puchar Starosty Żywieckiego”.Tym razem biegacze wystartują z żywieckiego rynku 2 kwietnia. Spodziewamy się bardzo dużej frekwencji, mówi organizator imprezy, Mirosław Dziergas z żywieckiego starostwa. Mimo, ze do imprezy jest jeszcze półtora miesiąca, mamy już zarejestrowanych 1500 uczestników.
Oprócz zawodników z naszego kraju do biegu zgłosili się zawodnicy między innymi z Kenii, Włoch, Anglii, Ukrainy, Holandii, Austrii, Słowacji i Czech, wszystko wskazuje więc na to, że po raz kolejny w dniu 2 kwietnia 2017 r. padnie kolejny rekord frekwencji tej największej i bardzo wysoko ocenianej przez uczestników imprezie biegowej na południu Polski.

Każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy numer startowy, pamiątkowy medal, koszulkę techniczną lub ręcznik oraz gorący posiłek i napoje.
Półmaraton rozpocznie cykl imprez biegowych pod nazwą „Złota 50 tka” (nazwa od sumy przebiegniętych kilometrów), którego celem głównym jest promocja aktywnego trybu życia, popularyzacja biegania oraz atrakcji turystycznych Żywiecczyzny.
Do cyklu oprócz Półmaratonu zostaną zaliczone następujące biegi:
• bieg na Grojec (22 kwietnia godz.11.00),
• bieg na Żar (24 czerwca godz. 11.30) ,
• bieg na szczyt Pilska (16 lipca 11.00) oraz
• bieg na szczyt Rysianki (3 września godz.11.00),
Uroczyste zakończenie cyklu „Złotej 50 tki” połączone z wręczeniem nagród dla biegaczy, którzy zaliczą przynajmniej cztery z pięciu biegów odbędzie się po zakończeniu ostatniego biegu.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: