Pedofile z zarzutami

Pedofile z zarzutami

Grupę pedofilów rozpracowali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Zatrzymano siedem osób, między innymi z woj. śląskiego. Sprawcy wyszukiwali swoje ofiary na forach internetowych i portalach społecznościowych, których użytkownikami byli głównie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Materiały, które były umieszczane w sieci, mężczyźni pozyskiwali za pośrednictwem komunikatorów i kamerek internetowych. Nawiązywali znajomość z dziećmi, które były przez nich nakłaniane do rozbierania się i wykonywania różnych czynności o charakterze seksualnym. Mężczyźni wymieniali się plikami za pośrednictwem specjalnie do tego dedykowanych kanałów przesyłu danych i poczty elektronicznej.
Podczas przeszukań mieszkań zatrzymanych, policjanci znaleźli i zabezpieczyli komputery, dyski przenośne, pamięci USB, CD oraz DVD zawierające treści pedofilskie.
Zatrzymania to efekt lipcowej publikacji w mediach wizerunków dziewięciu mężczyzn podejrzewanych o przestępstwa seksualne. Wszyscy już usłyszeli w zarzuty.


Zobacz inne wiadomości tego autora: