Nie wszystkie wnioski na 500+ rozpatrzone...Magda FritzMagda Fritz

Nie wszystkie wnioski na 500+ rozpatrzone...

W bielskim okręgu najwięcej wniosków o świadczenie złożono w Bielsku-Białej- ponad 11,5 tys., dotychczas wypłacono ponad 55 mln zł.

Zmniejsza się wskaźnik ubóstwa wśród dzieci. W stosunku do roku wcześniejszego jest to spadek o 50 proc. Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej podsumował program Rodzina 500 +.
W bielskim okręgu najwięcej wniosków o świadczenie złożono w Bielsku-Białej- ponad 11,5 tys., dotychczas wypłacono ponad 55 mln zł, w Pszczynie wniosków złożono ponad 4,7 tys. , do tej pory wypłacono ponad 24 mln zł tego świadczenia. W czechowickiej gminie wniosków złożono 3,3 tys., a w Żywcu- 2,2.
Jak mówi wiceminister Szwed, niektórzy rodzice wciąż czekają na rozpatrzenie wniosków, ale jest to niewielki odsetek. POSŁUCHAJCIE. W ogonie są jeszcze Ślemień, Hażlach, Zebrzydowice i Goleszów.
"Nie potwierdziły się dane dotyczące przekazywania świadczenia w formie materialne, zamiast pieniędzy. W całym kraju takich wniosków jest niespełna 1000, w województwie śląskim- niespełna 200"- mówi poseł Szwed. 
Jak zapowiedział wiceminister do końca marca potrwa przegląd programu. Znaczących zmian rząd nie przewiduje. W 2017 r. w budżecie państwa 23 mld zł są zarezerwowane na ten cel.


 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: